Koncert Galowy: Miłe Panie i Panowie bardzo mili. Piosenki Wojciecha Młynarskiego


Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Glińska
Aranżacje i kierownictwo muzyczne: Jan Emil Młynarski
Scenografia: Monika Nyckowska
Kostiumy: Hanka Podraza
Choreografia: Weronika Pelczyńska
Reżyseria światła: Jacqueline Sobiszewski
Konsultacje akrobatyczne: Krzysztof Markiewicz
Występują: Małgorzata Biela, Karolina Burek, Karolina Czarnecka, Zuzanna Czerniejewska, Kinga Preis, Anna Radwan, Helena Sujecka, Emose Katarzyna Uhunmwangho, Karolina Wasilewska, Mateusz Bieryt, Konrad Imiela, Marcin Januszkiewicz, Tomasz Schuchardt, Patryk Szwichtenberg, Marcin Wojciechowski, grupa performerów pod kier. Weroniki Pelczyńskiej: Izabela Chlewińska, Magdalena Fejdasz, Katarzyna Sitarz, Łukasz Przytarski i Filip Szatarski
oraz zespół muzyczny „Bliscy płaczu” w składzie: Jan Emil Młynarski, Magda Kordylasińska-Pękala, Miłosz Pękala, Piotr Domagalski, Jacek Kita

Mówi Agnieszka Glińska: – Koncert Galowy w tym roku oparty będzie na twórczości Wojciecha Młynarskiego. Spośród niemal trzech tysięcy utworów, które zostawił nam odchodząc przed rokiem, wybraliśmy te, które najdotkliwiej opowiadają nasz świat, dziś, tu i teraz, mimo że pisane były w czasach pozornie minionych.

Wraz z Jankiem Młynarskim, który jest kierownikiem muzycznym koncertu, i z wspaniałymi aktorami, zapraszamy na to spotkanie, by wspólnie doświadczyć tego, jak bardzo Wojciech Młynarski wciąż z nami jest.

Nasz koncert-spektakl składa się z dwóch części. W pierwszej, którą zatytułowaliśmy „Gruz do wywózki”, znalazły się piosenki komentujące rzeczywistość, śpiewane felietony – dowcipne, bolesne, porażająco aktualne.

W drugiej części – „Patrz pięknie” – słowami niezwykłych utworów, wśród których znajdą się teksty zupełnie nieznane i dotąd niewykonywane, spróbujemy wspólnie z Wami, Drodzy Widzowie, zastanowić się przez chwilę, jak żyć.

Bo wszystko jest kwestią wyboru –
jaskrawość czy smuga cienia,
bo nie ma brzydkich kolorów –
są tylko brzydkie spojrzenia.
Niech cię te nutki uleczą,
niech wzrok i serce ci zmięknie,
na szarą dolę człowieczą
patrz pięknie

żródło wpisu: http://ppa.wroclaw.pl/koncert-galowy-mile-panie-i-panowie-bardzo-mili-piosenki-wojciecha-mlynarskiego/